KONST / Litografier / Färglitografi 7954103
*
nr 795 4103
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi , Bruno Karlsson (f. 1927), -88, motivets mått: 34 x 50
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 19:47:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 14:30:31
1
100 kr
2/12 22:32:32
2
200 kr
3/12 17:14:35
3
Vinnande bud
3/12 17:31:13
2
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 795 4103
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi , Bruno Karlsson (f. 1927), -88, motivets mått: 34 x 50
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 14:30:31 | 1 | 100 kr |
2/12 22:32:32 | 2 | 200 kr |
3/12 17:14:35 | 3 | Vinnande bud |
3/12 17:31:13 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03